Chystáte-li rekonstrukci nebo stavbu, určitě se zamýšlíte také nad dveřmi. Ukážu vám, že varianta posuvných dveří je mnohdy výhodnější a designově zajímavější.

Laporte kování pro posuvné dveře a vrata

Skleněné dveře nemusí patřit pouze do koupelny

V současné době se řeší hodně prostor. Byty i pozemky jsou drahé, a proto každý ušetřený m2 se hodí. Vezměme v potaz běžný byt 3+1, ve kterém se nachází 5 dveří. Nejčastěji běžné 90 cm široké. Při otevírání zabírají prostor a to konkrétně 0,7m2. Když tedy máte 5 dveří, které vyměníte za posuvné, ušetříte 3,5 m2 prostoru. To už v bytě, který má průměrnou plochu 65 m2, pocítíte.

Další benefit posuvných dveří, které jsou vybaveny kvalitním kováním je životnost. Lidé si myslí, že posuvné dveře nemohou vydržet tak dlouho co klasické interiérové dveře. Nicméně standardem našeho posuvného kování, německé značky Helm, je certifikace na 100 000 cyklů (otevření/zavření). Tím pádem při průměrném počtu otevření a zavření 10x za den je životnost 27 let.

Jedná se samozřejmě o teoretickou životnost. Tu ale podtrhuje naše zkušenost s reklamacemi. Za 5 let, co pracujeme s posuvným kováním Helm/Solido ještě nepřišla ani jedna reklamace týkající se nefunkčnosti nebo poruchy posuvného systému. Stejně jako si pořizujete např. kvalitní obuv, tedy aby vydržela, tak doporučujeme vybírat kvalitní certifikované kování. Na trhu se bohužel nachází levné produkty, u kterých se posuvné kladky velmi rychle opotřebují a za pár let můžete rekonstruovat. 

Zákazníci často řeší možnost zamykání a těsnosti (průvan nebo hlučnost) posuvných dveří. První problém můžete vyřešit našimi zámky, které fungují obdobně jako na klasické dveře. Průvan a hlučnost lze vyřešit “kartáčem” umístěným na spodní straně dveří. Pokud chcete ještě lepší izolaci, tak využijte stavební pouzdro a dveře. Doplněné o naše kování.

Ukázka posuvných dveří ve stavebním pouzdře (zajíždí do stěny)

Údržbovost bývá také téma. Na to rovnou zákazníkům říkám, že pojezdy na posuvné dveře jsou konstruovány tak, aby byly bezúdržbové a pod to se podepisuji.

Inspirujte se interiérovými posuvnými dveřmi

Klasické posuvné dveře s dřevěnou lištou můžete sladit s podlahou i nábytkem v dekoru dřeva. Existuje ale celá řada designově specifických dveří, kterými můžete ještě více podtrhnout váš oblíbený interiérový styl. 

Varianta posuvných dveří v bílém dekoru lze využít také jako posuvné dveře do koupelny. Buď tedy jako posuvné dveře do pouzdra, nebo jako posuvné dveře na stěnu.

Takové dveře s odhaleným kováním vypadají skvěle v industriálních domácnostech. Neváhejte proto do místnosti pořídit drobný nábytek i dekorace z kovu nebo tmavého exotického dřeva. Skvěle se kombinuje i kožená industriální sedačka s masivním konferenčním stolkem s kovovými nohami. 

Pro shrnovací dveře se skleněnou výplní zase můžete volit rustikálnější doplňky. Máte-li dveře v bílé barvě, pak vypadají skvěle v kombinaci s jižanským provence stylem, kde hraje prim patinovaný nábytek, spousta dekoračních polštářků, bílá masivní kuchyňská linka i pověstné truhlíky s levandulí.

Abych vám, dokázali, že posuvné dveře a kování pro posuvné dveře jsou i designovým doplňkem, přikládáme zde několik fotografií pro inspiraci.

Laporte.cz

Posuvné dveře s garniží (krycí lištou) v barvě dveří

Laporte.cz

Posuvné dvoukřídlé dveře na oddělení větších prostor

Laporte.cz

Posuvné dveře se velmi často používají na oddělení prostoru do koupelny

Pokud zvažujete řešení posuvných dveří k vám domů, určitě se nám ozvěte. Odborníci na telefonu vám pomohou při výběru i technických dotazech.

Článek pro vás připravil Dalibor z Laporte.cz