-20%
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Univerzální (stěna nebo strop)
Varianta C
Varianta C
Varianta D
Varianta D
Varianta E
Varianta E
Žádný
Žádný
RAL 1015 mat
RAL 1015 mat
RAL 8014 mat
RAL 8014 mat
RAL 9006 mat
RAL 9006 mat
RAL 9010 mat
RAL 9010 mat
FSM 71319
FSM 71319

Původní cena 9 084 Kč. Ušetříte 20% (1 817 Kč) od 7 267 Kč

ks
SELT

Markýza Italia představuje základní model z řady výklopných markýz a celkově nejlevnější způsob zastínění oken, dveří, balkonů nebo výkladních skříní. Dodáváme v maximálních rozměrech 5 x 1,8 m (šířka x výsuv). Více

Kód produktu: P00090 Doprava a platba

Markýza Italia

Markýza Italia představuje základní model z řady výklopných markýz a celkově nejlevnější způsob zastínění oken, dveří, balkonů nebo výkladních skříní. Dodáváme v maximálních rozměrech 5 x 1,8 m (šířka x výsuv).

Konstrukce

Konstrukce markýzy je vyrobena z extrudovaného hliníku, což se odráží v pevnosti a stabilitě celého systému. Výklopná ramena markýzy jsou vybavena pružinami, které zabraňují nežádoucímu pohybu ramen vlivem větru a zároveň zajišťují kvalitní napnutí látky. Díky unikátnímu řešení konstrukce je váha markýzy rozložena mezi výklopná ramena a navíjecí rouru, takže kotvení není namáháno tak silně jako tomu je u klasických terasových markýz se samonosnými rameny. Z tohoto důvodu se skvěle hodí pro instalaci do míst, kde by to pevnost montážního povrchu v případě jiných modelů vylučovala. 

Rozměry

Markýzu dodáváme o šířce 110-500 cm (libovolně v daném rozsahu) a výsuvem 70, 100, 140 nebo 180 cm. Výsuv, tedy rozměr od fasády do prostoru, je plně regulovatelný až do své maximální hodnoty. Šířkou se rozumí rozměr rovnoběžný se stěnou domu. 

Markýzy se vyrábí na míru na základě vašich specifických požadavků a přání. Využijte prosím poznámky v objednávce k uvedení konkrétní požadované šířky (konfigurátor v tomto případě slouží pouze jako pomocné vodítko pro kalkulaci ceny).

Markýza Italia

Varianty montáže

Uchycení navíjecího mechanismu je univerzální (do stěny nebo stropu). Ramena markýzy se kotví do zdi po stranách stíněného objektu. Markýzu doporučujeme umístit pod strop nebo stříšku, protože navíjecí mechanismus ani látka nejsou chrány před nepříznivým počasím. 

Ovládání

Markýza se ovládá pomocí odnímatelné kliky, kterou dodáváme ve třech různých délkách (150, 180 nebo 220 cm). Délku kliky zvolte tak, abyste snadno dosáhli na ovládací oko a mohli jím pohodlně otáčet. Zamyslete se také na tím, na jakou stranu budete chtít ovládání umístit (při pohledu z exteriéru na levé nebo pravé straně).

Pokud patříte mezi ty náročnější zákazníky, zvažte investici do motorického ovládání, díky kterému si budete moci dopřát komfort bez námahy. Motorický pohon navíc zajistí šetrný a rovnoměrný chod, a tak prodlužuje životnost markýzy. 

Trubkový pohon je instalován v hřídeli, na kterou se navíjí látka markýzy. Motor se ovládá externí řídící jednotkou nebo vestavěným přijímačem dálkového ovládání. V každém případě máte možnost využít větrnou, sluneční nebo otřesovou automatiku. Instalací automatického řídícího systému chráníte nejen svůj majetek (nábytek, rostliny či mazlíčky zdržující se na terase), ale také samotnou markýzu před nepříznivými vlivy počasí.

Konkrétně pro vás máme nabídku dvou bezdrátových technologií, z nichž první je ovládána pomocí radiových povelů (RTS) vysílaných z ovladače do přijímače, druhá io-homecontrol® systém využívá obousměrný rádiový protokol umožňující zpětnou  komunikaci s uživatelem nebo dalšími zařízeními. Oba systémy lze instalovat s minimálními nároky na kabeláž, která se v případě pohonů s vestavěným přijímačem omezuje pouze na přívod k pohonu (230V). 

Barevné provedení konstrukce

Konstrukce markýzy se povrchově upravuje metodou práškového lakování, která oproti klasickým tekutým nátěrům podobné tloušťky poskytuje větší ochranu před korozí, poškrábáním, odštěpením nebo vyblednutím. Kromě toho je tato metoda šetrnější k životnímu prostředí a nabízí atraktivní paletu barev. Markýza je dostupná v pěti barevných provedeních –⁠ bílé, grafitové, stříbrné, béžové a hnědé. 

Markýzy - barvy konstrukce

Látky

Protože látka markýzy má nejen ochrannou, ale také dekorativní funkci, nabízíme vám širokou škálu vzorů látek od předních evropských výrobců. V naší nabídce naleznete akrylové tkaniny, vyrobené ze 100% akrylu, poskytující skvělou ochranu proti UV záření a zajišťující tepelný komfort. Kromě toho mají akrylové tkaniny vysokou odolnost proti tahu a roztržení. Akrylová vlákna se barví v chemickém roztoku zajišťujícím vynikající ochranu proti ztrátě barvy a posléze impregnují pomocí prostředků TEFLON® nebo SCOTCHGARD™. Impregnační vrstva vytváří ochrannou bariéru posilující vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (standardně 330 mm vodní sloupec, u voděodolných akrylových tkanin 1000 mm vodního sloupce) a zabraňující ulpívání nečistot. 

Vybírejte ze 150 vzorů (z toho 8 ve voděodolném provedení). Zvolený vzor můžeme na přání opatřit firemním logem nebo reklamním nápisem. K zaslání grafických podkladů využijte poptávkový formulář.

Markýzy - vzory látek

Volán

Záleží jen na vás, zda dáte přednost minimalismu a zvolíte rovný střih (typ E), nebo preferujete rozmanitost v podobě volánu typu C (užší, oblejší vlnky) nebo D (širší, ostřejší vlny). Standardní výška volánu je 21 cm (+/- 0,5 cm). Za příplatek lze výšku volánu upravit v rozmezí 15-40 cm.

Markýzy - volán typ CMarkýzy - volán typ DMarkýzy - volán typ E

Celou nabídku markýz naleznete v kategorii Markýzy. Pokud však hledáte alternativu zastínění terasy, shlédněte produktovou kategorii s názvem Pergoly

Parametry
Elektrický pohon Ano
Manuální pohon Ano
Šířka markýzy [cm] 110, 111-170, 171-230, 231-290, 291-350, 351-410, 411-470, 471-500
Výsuv markýzy [cm] 70, 100, 140, 180
Typ markýzy Balkónová
Úhel sklonu markýzy 90°
Volán markýzy Ano