Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
HELIOSA 11 černý/bílý (plocha 12 m²)
HELIOSA 11 černý/bílý (plocha 12 m²)
HELIOSA 66 černý/bílý (plocha 20 m²)
HELIOSA 66 černý/bílý (plocha 20 m²)
Přijímač pro pergoly (Slim io + plug)
Přijímač pro pergoly (Slim io + plug)
Ovládací panel (Soliris Smoove UNO)
Ovládací panel (Soliris Smoove UNO)
Sluneční a větrné čidlo (Soliris WT)
Sluneční a větrné čidlo (Soliris WT)
Dešťové čidlo (Ondeis)
Dešťové čidlo (Ondeis)
RAL 9016 mat
RAL 9016 mat
FSM 71319
FSM 71319
SELT barva
SELT barva
RAL barva
RAL barva
BLANC 602N Opaque 8503
BLANC 602N Opaque 8503
BEIGE 602N Opaque 0020
BEIGE 602N Opaque 0020
ALU GREY 702 Opaque 1285
ALU GREY 702 Opaque 1285

Původní cena 178 124 Kč. Ušetříte 20% (35 625 Kč) od 142 499 Kč

ks
SELT

Hliníková pergola SOLID představuje skvělou volbu pro všechny, kteří si chtějí užít venkovní posezení pod širým nebem, ale současně hledají ochranu před nepříznivým počasím. Tento komfort si dopřejete díky pergole s pohyblivou střechou umožňující srolování krycí nepromokavé PVC textilie nebo změnu náklonu (v rozmezí od 5° do 10°). Dodáváme v maximálních rozměrech 4 x 7 m. Více

Kód produktu: PE0004 Doprava a platba

Pergola Solid (4 nosné sloupy)

Hliníková pergola SOLID představuje skvělou volbu pro všechny, kteří si chtějí užít venkovní posezení pod širým nebem, ale současně hledají ochranu před nepříznivým počasím. Tento komfort si dopřejete díky pergole s pohyblivou střechou umožňující srolování krycí nepromokavé PVC textilie nebo změnu náklonu (v rozmezí od 5° do 10°). Dodáváme v maximálních rozměrech 4 x 7 m.

Konstrukce pergoly s posuvnou střechou

Konstrukce hliníkové pergoly Solid je vyrobena z extrudovaného hliníku a doplněna o komponenty z nerezové oceli, díky čemuž se může pochlubit vysokou odolností, dlouhou životností a minimálními nároky na údržbu. Odvod vody z pergoly je řešen pomocí integrovaného odvodňovacího systému, takže prostor pod pergolou zůstane vždy suchý. Okap je skryt po celém obvodu hliníkové pergoly a voda tak stéká odtokovou komorou v nosných sloupech přímo do země.

Dvě varianty provedení

Pergolu Solid dodáváme ve dvou provedeních, a to jako volně stojící (varianta se 4 nosnými sloupy) nebo kotvenou ke zdi (2 sloupy). Záleží jen na vás, zda chcete zastřešit svou terasu a využít varianty zakotvené přímo do fasády domu, nebo vytvořit altánek uprostřed zahrady a zvolit variantu samostatně stojící pergoly.

Zastřešení pergoly Solid2 vs. Solid4

Zastřešení pergoly s pohyblivou střechou

Pergola disponuje pohyblivou střechou, která umožňuje srolování krycí nepromokavé PVC textilie nebo změnu náklonu (v rozmezí od 5° do 10°). Použité PVC textilie se vyrábí z kvalitních tkanin Opaque, které jsou dostupné ve třech základních barvách (bílá, béžová a šedá) a disponují odolností vůči extrémním teplotám (-30°C až +70°C). Pro vaše maximální bezpečí je krycí látka napuštěna tzv. zpomalovačem hoření. 

Rozměry pergoly

Maximální rozměry jedné pergoly s pohyblivou střechou jsou 4 x 7 m (šířka x délka) a minimální 1 x 3 m. Uvedené rozměry udávají minimální a maximální délku a šířku jednoho modulu – jinak řečeno, jsme schopni dodat pergolu v libovolné velikosti v daném rozsahu. Tento model navíc podporuje modulární rozšiřování, takže je lze propojovat a zakrýt tak větší plochu. 

Rozměry pergoly Solid (2 sloupy)

Barevné provedení pergoly

V tomto případě se fantazii meze nekladou – k dispozici máte celou paletu barev RAL. Nahlédněte do přiloženého vzorníku barev a textilií a vyberte ty, které nejlépe ladí s fasádou vašeho domu nebo zahradou. Na výběr máte také z několika povrchových úprav (od matné až po lesk).

Příslušenství

LED osvětlení

Večer už neznamená konec zábavy, stačí rozsvítit LED osvětlení zabudované na obvodovém profilu pergoly. Proč zrovna LED pásky? Díky svým malým rozměrům nenarušují vzhled a v noci naopak skvěle podtrhnou moderní design vaší pergoly. Kromě toho se oproti běžným svítidlům mohou pochlubit menší spotřebou a delší životností, čímž přinesou úspory pro vaši peněženku. LED pásky snesou i časté zapínání a vypínání, přičemž hned po zapnutí se rozzáří na plný výkon. Co se týče jejich zpracování, pásky jsou zalité v silikonu, takže jsou odolné vůči tryskající vodě.

Příslušenství pergoly Solid (2 sloupy)

Infrazářič

Pro ty, kteří si chtějí užít dlouhé zimní večery na terase bez nutnosti navlékat několik vrstev oblečení, přinášíme řešení v podobě infrazářiče. Princip jeho fungování je velice jednoduchý. Uvnitř infrazářiče se nachází infratrubice, která se po zapnutí začne ohřívat na teplotu stovek stupňů Celsia a uvolňovat infračervené (jinak též tepelné) záření. Toto záření má velice podobné charakteristiky jako sluneční záření, díky čemuž volně prochází vzduchem a na teplo se přeměňuje až po dopadu. Takže vy nebo vaši mazlíčci si můžete dopřát příjemný pocit tepla, aniž by docházelo k přímému ohřevu vzduchu. Výhodou je také rychlá doba náběhu na maximální teplotu, která trvá jen pár sekund.

Čidla pro automatizaci počasí

Čidla pro automatizaci počasí oceníte především tehdy, když dojde k náhlé změně počasí za vaší nepřítomnosti. Představte si, že jste nechali střechu otevřenú, abyste si užili odpolední sluneční paprsky, ale večer se přižene průtrž a všechen váš zahradní nábytek zmokne, nebo začne foukat silný vítr a dojde k poškození boční markýzy pergoly. Takovým situacím můžete jednoduše předcházet díky automatickým scénářům, které se spustí v závislosti na dané intenzitě slunečního záření, síle větru nebo množství srážek.

Parametry
Materiál konstrukce extrudovaný hliník
Elektrický pohon Ano
Integrovaný odvodňovací systém ano
Barva konstrukce RAL 9016 matFSM 71319
Barva PVC textilie BLANC 602N Opaque 8503BEIGE 602N Opaque 0020ALU GREY 702 Opaque 1285
Typ zastřešení shrnovací PVC textilie
Šířka [cm] 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400
Hloubka [cm] 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600, 650, 700
Modulární propojování ano
Úprava sklonu střechy ano
Boční posuvné panely SLIDE (volitelně) ne
Boční rolovací markýzy (volitelně) ano