Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
obvodové
obvodové
HELIOSA 11 černý/bílý (plocha 12 m²)
HELIOSA 11 černý/bílý (plocha 12 m²)
HELIOSA 66 černý/bílý (plocha 20 m²)
HELIOSA 66 černý/bílý (plocha 20 m²)
Přijímač pro pergoly (Slim io + plug)
Přijímač pro pergoly (Slim io + plug)
Ovládací panel (Soliris Smoove UNO)
Ovládací panel (Soliris Smoove UNO)
Sluneční a větrné čidlo (Soliris WT)
Sluneční a větrné čidlo (Soliris WT)
Dešťové čidlo (Ondeis)
Dešťové čidlo (Ondeis)
RAL 9016 mat
RAL 9016 mat
FSM 71319
FSM 71319
SELT barva
SELT barva
RAL barva
RAL barva

Původní cena 146 933 Kč. Ušetříte 20% (29 386 Kč) od 117 547 Kč

ks

Bioklimatická pergola Sunbreaker 400 je optimálním řešením pro ty, jež hledají nejlepší poměr cena vs. výkon. Její střecha je tvořena soustavou otočných lamel, které vás ochrání jak před nepříznivým počasím, tak současně umožní regulaci stínění nebo odvětrávání přehřátého vzduchu. Celý mechanismus soustavy lamel včetně motoru je odkrytý. Dodáváme v maximálních rozměrech 4 x 7 m. Více

Výrobce: SELT Kód produktu: PE0002 Doprava a platba

Bioklimatická pergola Sunbreaker 400

Bioklimatická pergola Sunbreaker 400 je optimálním řešením pro ty, jež hledají nejlepší poměr cena vs. výkon. Její střecha je tvořena soustavou otočných lamel, které vás ochrání jak před nepříznivým počasím, tak současně umožní regulaci stínění nebo odvětrávání přehřátého vzduchu. Celý mechanismus soustavy lamel včetně motoru je odkrytý. Dodáváme v maximálních rozměrech 4 x 7 m.

Dvě varianty provedení 

Pergola Sunbreaker 400 má odkrytý motor, takže jistě potěší všechny milovníky techniky. Těm, co dávají přednost hladkému designu, doporučujeme variantu Sunbreaker 400H se zakrytým motorem. 

Pergola SB400 vs. SB400H

Konstrukce pergoly

Konstrukce bioklimatické pergoly Sunbreaker 400 je vyrobena z extrudovaného hliníku a doplněna o komponenty z nerezové oceli, díky čemuž se může pochlubit vysokou odolností, dlouhou životností a minimálními nároky na údržbu. Odvod vody je řešen pomocí integrovaného odvodňovacího systému, který je součástí i střešních lamel, takže prostor pod pergolou zůstane vždy suchý. Okap je skryt po celém obvodu pergoly a voda tak stéká odtokovou komorou v nosných sloupech přímo do země.

Zastřešení

Střecha bioklimatické pergoly sestává z otočných lamel, které poskytují ochranu před nepříznivým počasím a současně umožňují regulaci stínění nebo odvětrávání přehřátého vzduchu. 

Lamelové zastřešení

Umístění 

Vybírejte ze dvou variant, a to nástěnné nebo volně stojící pergoly. Záleží jen na vás, zda chcete zastřešit svou terasu a využít varianty zakotvené přímo do fasády domu, nebo vytvořit altánek uprostřed zahrady a zvolit variantu samostatně stojící pergoly. 

Rozměry pergoly SB400

Rozměry bioklimatické pergoly

Maximální rozměry jedné pergoly jsou 4 x 7 m (šířka x délka), minimální 1 x 3,4 m. Uvedené rozměry udávají minimální a maximální délku a šířku jednoho modulu – jinak řečeno, jsme schopni dodat pergolu v libovolné velikosti v daném rozsahu. 

Barevné provedení

V tomto případě se fantazii meze nekladou – k dispozici máte celou paletu barev RAL. Nahlédněte do přiloženého vzorníku barev a textilií a vyberte ty, které nejlépe ladí s fasádou vašeho domu nebo zahradou. Na výběr máte také z několika povrchových úprav (od matné až po lesk).

Příslušenství

Boční stínění pergoly

Boční zastínění pergoly vás ochrání jak před nepříjemným větrem, tak před pohledy sousedů nebo kolemjdoucích. Přinášíme vám řešení v podobě rolovací markýzy.

Příslušenství pergoly SB400

LED osvětlení

Večer už neznamená konec zábavy, stačí rozsvítit LED osvětlení zabudované na obvodovém profilu pergoly. Proč zrovna LED pásky? Díky svým malým rozměrům nenarušují vzhled a v noci naopak skvěle podtrhnou moderní design vaší pergoly. Kromě toho se oproti běžným svítidlům mohou pochlubit menší spotřebou a delší životností, čímž přinesou úspory pro vaši peněženku. LED pásky snesou i časté zapínání a vypínání, přičemž hned po zapnutí se rozzáří na plný výkon. Co se týče jejich zpracování, pásky jsou zalité v silikonu, takže jsou odolné vůči tryskající vodě.

Infrazářič

Pro ty, kteří si chtějí užít dlouhé zimní večery na terase bez nutnosti navlékat několik vrstev oblečení, přinášíme řešení v podobě infrazářiče. Princip jeho fungování je velice jednoduchý. Uvnitř infrazářiče se nachází infratrubice, která se po zapnutí začne ohřívat na teplotu stovek stupňů Celsia a uvolňovat infračervené (jinak též tepelné) záření. Toto záření má velice podobné charakteristiky jako sluneční záření, díky čemuž volně prochází vzduchem a na teplo se přeměňuje až po dopadu. Takže vy nebo vaši mazlíčci si můžete dopřát příjemný pocit tepla, aniž by docházelo k přímému ohřevu vzduchu. Výhodou je také rychlá doba náběhu na maximální teplotu, která trvá jen pár sekund.

Čidla pro automatizaci počasí

Čidla pro automatizaci počasí oceníte především tehdy, když dojde k náhlé změně počasí za vaší nepřítomnosti. Představte si, že jste nechali střechu otevřenú, abyste si užili odpolední sluneční paprsky, ale večer se přižene průtrž a všechen váš zahradní nábytek zmokne, nebo začne foukat silný vítr a dojde k poškození boční markýzy pergoly. Takovým situacím můžete jednoduše předcházet díky automatickým scénářům, které se spustí v závislosti na dané intenzitě slunečního záření, síle větru nebo množství srážek.

Určení rotace lamel a rozdělení odtoku vody

Montáž pergoly - instruktážní video

Montáž pergoly - realizace Kraków

Parametry
Materiál konstrukce extrudovaný hliník
Elektrický pohon Ano
Integrovaný odvodňovací systém ano
Barva konstrukce RAL 9016 matFSM 71319
Typ zastřešení otočné lamely
Šířka [cm] 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400
Hloubka [cm] 340, 360, 380, 400, 420, 440, 460, 480, 500, 520, 540, 560, 580, 600, 620, 640, 660, 680, 700
Modulární propojování ne
Úprava sklonu střechy ne
Boční posuvné panely SLIDE (volitelně) ne
Boční rolovací markýzy (volitelně) ano