Vyberte kategorii

Hledáte efektivní a estetické řešení pro váš dům nebo prostory před restaurací? V tom případě jste na správném místě. V naší nabídce naleznete pergoly vyrobené z extrudovaného hliníku s prvky z nerezové oceli, které se v porovnání s dřevěnými pergolami mohou pochlubit větší odolností, delší životností a minimálními nároky na údržbu. Volbu materiálu jsme tedy již vyřešili za vás, o všech ostatních vlastnostech rozhodujete vy. 

Vybírejte z následujících modelů:

Jak postupovat při výběru pergoly?

Umístění 

Nejprve se zamyslete nad vhodným umístěním pergoly. Záleží jen na vás, zda chcete zastřešit svou terasu a rozšířit tak prostor domu nebo restaurace, vytvořit přístřešek pro vaše auto, nebo zahradní altánek pro chvíle relaxu. Majitelé novostaveb zpravidla upřednostňují pergoly kotvené přímo do zdi, ale ani samostatně stojící modely nejsou bez povšimnutí, své využití naleznou v blízkosti bazénu nebo v odlehlém koutě vaší zahrady.

Rozměry pergol

Rozměry

Co se týče rozměrů pergoly, vemte při rozhodování v potaz jak velikost terasy, tak plánované využití. Zvažte, zda budete pod pergolou trávit čas pouze s členy domácnosti, nebo plánujete pořádat grilovačky a venkovní oslavy s širokou rodinou a přáteli. Pokud by se ukázalo, že potřebujete zastřešit plochu větší než 5x7m, což je maximální rozměr pergoly, který dodáváme, tak i na takové situace myslíme. Modely SB500 a Solid podporují modulární rozšiřování, takže je lze propojit a zakrýt tak větší plochu. Jistě vás také potěší informace, že každý další modul pořídíte se slevou. Mějte však na paměti, že pokud plocha pergoly přesáhne 25 m2, je nezbytné mít vyřízené stavební povolení. 

V konfigurátoru každé pergoly naleznete standardně prodávané rozměry. V případě specifických požadavků využijte poptávkový formulář. Úpravy délky (hloubky) jsou možné s přesností 20-25 cm.  

Zastřešení 

Rozhodnutí o podobě zastřešení představuje klíčový bod při výběru hliníkové pergoly. Jestliže si chcete v letních dnech dopřát maximum sluníčka, tak zvolte pergolu SOLID, jejíž střechu tvoří stahovací nepromokavá textilie. Pokud však rádi následujete nejnovější trendy, nepřehlédněte naši nabídku bioklimatických pergol. Jejich zastřešení je tvořeno soustavou otočných lamel, které umožňují snadnou regulaci dopadajícího světla, ale rovněž odvětrávání přehřátého vzduchu. 

Pergoly zastřešení

Barevné provedení

Pergoly dodáváme ve dvou standardních barevných provedeních (světlá FSM 71319/tmavá RAL 9016). Fantazii se ale meze nekladou – k dispozici máte celou paletu barev RAL. Nahlédněte do přiloženého vzorníku barev a textilií a vyberte ty, které nejlépe ladí s fasádou vašeho domu nebo zahradou. Na výběr máte také z několika povrchových úprav (od matné až po lesk). Svoji volbu upřesněte v poptávkovém formuláři.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Doplňkové příslušenství, které vám zpříjemní okamžiky strávené pod pergolou. 

Pergoly příslušenství 

Boční stínění

Ve chvíli, kdy už máte jasnou představu o umístění, velikosti a typu zastřešení pergoly, je na místě zvážit investici do bočního zastínění, protože samotná pergola vás před nízkým sluncem, ani bočním větrem neochrání. Přinášíme vám dvě různá řešení bočního zastínění. První v provedení rolovací markýzy a druhé v podobě posuvných panelů SLIDE, které dodáváme ve variantě s lamelami nebo napnutou textilií.

Jestliže si stále nejste jisti, zda investovat do bočního stínění, navštivte stránky www.suncalc.org, kde po zadání vašich souřadnic (případně přiblížením pomocí myši) a výšky pergoly (at an object level [m]: 2) získáte jasnou představu o orientaci světových stran, výšce slunce a délce vrženého stínu v různých časových okamžicích (ovlivňujete pohybem bodu na horní liště). V případě, že jste zaznamenali v ranních nebo večerních hodinách vržený stín, znamená to, že vám bude slunce svítit přímo do očí. Danou situaci můžete řešit právě použitím bočního zastínění, zvětšení rozměrů pergoly nebo posunutím krajního bodu. 

LED osvětlení

Plánujete na terase pobývat také ve večerních a nočních hodinách? Jestliže ano, pak je naše nabídka LED osvětlení určena přímo pro vás. Nabízené LED pásky oproti běžným svítidlům nenarušují vzhled a v noci naopak skvěle podtrhnou moderní design. Mohou se pochlubit také menší spotřebou a delší životností, čímž přinesou úspory vaší peněžence. LED pásky snesou i časté zapínání a vypínání, přičemž hned po zapnutí se rozzáří na plný výkon. Co se týče jejich zpracování, pásky jsou zalité v silikonu, takže jsou odolné vůči tryskající vodě.

Infrazářič

Pokud patříte mezi ty, kteří si chtějí užít dlouhé zimní večery na terase bez nutnosti navlékat několik vrstev oblečení, doporučujeme vám pořízení infrazářiče. Tepelné záření, které zařízení uvolňuje, má velice podobné charakteristiky jako sluneční záření, takže volně prochází vzduchem a na teplo se přeměňuje až po dopadu na osoby nebo předměty. A tak si dopřejete příjemné teplo, aniž byste museli celý prostor předehřívat.

Čidla pro automatizaci počasí

Čidla pro automatizaci počasí oceníte především tehdy, když  za vaší nepřítomnosti dojde k náhlé změně počasí. Představte si, že jste nechali střešní lamely otevřené, abyste si užili odpolední sluneční paprsky, ale večer se přižene průtrž a všechen váš zahradní nábytek zmokne, nebo během vaší dovolené bude svítit silné slunce a spálí všechny rostliny na terase, nebo do třetice začne foukat silný vítr a dojde k poškození boční markýzy pergoly. Takovým situacím můžete jednoduše předcházet díky automatickým scénářům, které se spustí v závislosti na dané intenzitě slunečního záření, síle větru nebo množství srážek.

Rychlé info -20%
Pergola VPergola V

Pergola V

Zboží na objednávku - u vás za 6 - 9 týdnů
87 050 Kč 108 813 Kč
Rychlé info -20%
VerandaVeranda

Veranda

Zboží na objednávku - u vás za 6 - 9 týdnů
18 609 Kč 23 261 Kč