Pojďme se společně vrhnout na vylepšování interiéru! Chcete-li si ho o něco zvětšit, vyměňte klasické dveře za posuvné dveře.

Pro svou lehkost a odolnost vůči korozi, kterou oceníte například v koupelně, je velmi oblíbené kování z hliníkového materiálu značky HELM. Poznáte jej podle nadčasového designu a šikovných komponentů. Na naší ukázce používáme komponenty řady HELM 140, které mají vyšší nosnost (100 kg na jedno křídlo), protože dveře máme z dřevěného masivu.

Jak si takové ideální kování pro posuvné dveře můžete sestavit?

Jak vybrat interiérové kování pro dřevěné posuvné dveře

Tím prvním a nejzákladnějším komponentem je rozhodně Pojezdová kolejnice na posuvné dveře HELM 140, hliník. V případě dvoukřídlých posuvných dveří bude délka dvojnásobek šířky otvoru a bude umístěna tak, aby křídla při otevření nezasahovaly do dveřního prostoru. Pojezdovou kolejnici přichytíme ke stěně pomocí Upevnění kolejnice na stěnu HELM 140.

Hladké sunutí dveří zajistí Pojezd na posuvné dveře HELM 140. Na každé křídlo dveří použijeme vždy jen dva pojezdy, které nám optimálně rozloží nosnost a posuvné dveře budou jezdit v optimálním rozpoložení.

Dřevěný rám dveří se neobejde bez Držáku pro dřevěné konstrukce HELM 140. Ten připevníme na horní část dveří a následně na pojezd.

Komponent, který zajistí, aby se nám dveře nerozletěly do všech stran, je takzvaný doraz. Takovou základní možností je Koncový doraz kolejnice HELM 140. Na jedny posuvné dveře použijeme dorazy dva a vkládáme je do obou otevřených konců kolejnice.
Milovníci vychytávek určitě ocení Tlumení HELM 140. Křídla dveří spolehlivě zabrzdí mechanismus tlaku vzduchu, jež je dotáhne do konečné pozice a podrží. Žádná rána a doskočení dveří už tedy nehrozí.

Aby nebyl samotný posuvný systém vidět, nerušil tak zbytek interiéru, ale naopak působil designově, sáhneme po Krycím profilu pro dřevěné dveře SOLIDO 80/HELM 140. Je v dostání ve dvou provedeních na obrázku je ukázáno levnější provedení – stříbrně eloxovaný hliník. Jeho délku určujeme podle délky kolejnice. Abychom krycí profil připevnili ke kolejnici použijeme Adaptér pro uchycení. Pomyslné doklepnutí tvoří Boční krytky sloužící pro přichycení na boky krycího profilu.

A máme to! Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte a kontaktujte nás.

Článek pro Vás sepsal Michal z Laporte.cz