Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 1 897 Kč

ks
HELM

Pojezdová kolejnice na posuvné dveře HELM Agrar je základním prvkem celého posuvného systému. Typ správně zvolené velikosti kolejnice se vždy určí dle váhy křídla a nosnosti pojezdové kladky/vozíku. Více

Kód produktu: 10228890 Doprava a platba

Pojezdová kolejnice na posuvné dveře Helm Agrar, 6 m

Pojezdová kolejnice na posuvné dveře HELM AGRAR je základním prvkem celého posuvného systému. Zajišťuje, aby v ní pojezdy dokázaly hladce jezdit. Platí, že čím je delší, tím lépe se v ní rozkládá hmotnost a čím větší profil, tím větší je samotná nosnost posuvných dveří. Zárukou kvality kolejnice je německý výrobce HELM.Technický popis produktu:

 • Materiál: ocel
 • Povrchová úprava: stříbrný zinkochromát
 • Použití do: interiér / exteriér
 • Použití na: dřevěné / kovové posuvné dveře
 • Nosnost (kg): 100, 300, 400, 500

  Varianty:

  Pojezdovou kolejnici Helm Agrar nabízíme pouze v 6 metrových délkách jako celé kusy. V případě, že máte zájem pouze o přířez na míru, můžete zvolit pojezdovou kolejnici žlutě pasivovanou.

  Typ správně zvolené velikosti kolejnice se vždy určí dle váhy křídla a nosnosti pojezdové kladky/vozíku. Nabízíme kolejnice typu 100, 300, 400, 500. Pokud si nejste jisti velikostí či typem kolejnice, sepsali jsme pro Vás článek zaostřeno na kolejnice, kde najdete detailnější popis typů a rad. Vždy vyberte stejný typ  kolejnice a kladky, dle nosnosti (typ 100 je s nosností do 100 kg). 

  Kolejnice Agrar

  Ke kolejnici nabízíme kompatibilní stříbrné produkty k sestavení posuvného systému. Další samostatné komponenty jsou: upevnění na stěnu či uchycení na strop, pojezd jednopárový či dvoupárový, držák pro dřevěné konstrukce a nakonec doraz. Ke správnému postupu sestavení doporučujeme shlédnout video Montáž kování pro posuvné dveře na stěnu, kde je názorně vysvětleno vše potřebné k montáži kování s kolejnicí.

  Materiál a využití:

  Kolejnice Helm Agrar díky materiálu, z něhož je vyrobena, lze využít jak v exteriéru, tak i v interiéru. Využít ji můžeme na jakýkoli posuvný systém, například v exteriéru na posuvná vrata nebo na posuvné okenice a v interiéru například na dveře. Ocel stříbrně pozinkovaná má skvělé vlastnosti, jelikož je odolná vůči korozi a ostatním vnějším vlivům.  

  Interiér

  Pojezdová kolejnice  pro posuvné dveře Helm Agrar díky své stříbrné barvě, se hodí téměř kdekoliv. Vypadá skvěle v kombinaci s černou, šedou, ale i se dřevem. Kolejnice Helm Agrar se vyznačuje vysokou nosností, tudíž unese dveře i z masivního dřeva. Pokud máte nosnost křídla do 100 kg, řešením pro dřevěné dveře jsou produkty Helm Agrar 100. Tuto kolejnici ale nelze využít na dveře ze skla - pro tento materiál máme speciální pojezdovou kolejnici Solido 80, která je vyrobena z hliníku. V případě, že je sklo ve dřevěném rámu, můžete použít i tuto kolejnici a udělat si krásný posuvný systém. Vhodným řešením může být například naše sada kování na posuvné dveře HELM AGRAR 2400 mm do 100 kg.

  DOPORUČENÍ

  Toto kování pro posuvné dveře Helm Agrar je hlučnější, jelikož není z hliníku, ale z oceli. Z tohoto důvodu doporučujeme kování použít do místa, kde se dveře tak často nevyužívají – na předěl  místností apod. Toto stříbrné posuvné kování můžete teda použít například na dveře do pivnice, do špajzu nebo na předělení kuchyně s obývacím pokojem a vytvořit tak unikátní industriální posuvný systém.

  Exteriér

  Všechny vlastnosti, které má ocel, využijete i v exteriéru. V tomto případě je hlučnost posuvného systému zanedbatelná. V exteriéru můžete tedy stříbrné kování Helm využít na stejný účel jako to „žluté kování“ Helm, čili na dveře nebo vrata. Využití je tedy různé. Posuvné kování na dveře je vhodné třeba na pergolu, stodolu, stáj pro koně, přístřešek, garáž, okenice nebo slunolamy. Nejoblíbenější sadou kování našich zákazníků je HELM AGRAR sada kování 2 400 mm do 100 kg.

  Doprava:

  Doprava v případě kategorie kolejnic není nijak složitá. Kolejnici balíme zvlášť do průhledné fólie, aby nedošlo k poškození. Pokud máte v objednávce více kolejnic, balíme je do 1 svazku. 

  Ke kolejnici pro posuvné dveře nabízíme i další komponenty zvlášť a také najdete na našem e-shopu sestavenou sadu stříbrně pozinkovanou, Sadu kování pro posuvné dveře 2400 mm do 100 kg 60 kg.

  Od stejného výrobce Helm máme v nabídce kolejnici žlutě pasivovanou, která se víceméně liší pouze barvou oceli. Jako méně hlučnou alternativu doporučujeme kolejnici pro posuvné dveře Solido 80.