-20%
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Varianta C
Varianta C
Varianta D
Varianta D
Varianta E
Varianta E
Žádný
Žádný
RAL 1015 mat
RAL 1015 mat
RAL 8014 mat
RAL 8014 mat
RAL 9006 mat
RAL 9006 mat
RAL 9010 mat
RAL 9010 mat
FSM 71319
FSM 71319

Původní cena 37 893 Kč. Ušetříte 20% (7 579 Kč) od 30 314 Kč

ks
SELT

Kazetová markýza Dakar spojuje svým provedením eleganci a praktičnost. Ochranný box v sobě skrývá ramena markýzy a navinutou látku, a tak je chrání před nepříznivým počasím. V rozvinutém stavu markýza poskytuje efektivní ochranu před slunečním zářením nebo slabým deštěm. Dodáváme v maximálních rozměrech 6 x 3,6 m (šířka x výsuv) a flexibilním úhlem sklonu 5-40°. Více

Kód produktu: P00080 Doprava a platba

Markýza Dakar

Kazetová markýza Dakar spojuje svým provedením eleganci a praktičnost. Ochranný box v sobě skrývá ramena markýzy a navinutou látku, a tak je chrání před nepříznivým počasím. V rozvinutém stavu markýza poskytuje efektivní ochranu před slunečním zářením nebo slabým deštěm. Dodáváme v maximálních rozměrech 6 x 3,6 m (šířka x výsuv) a flexibilním úhlem sklonu 5-40°.

Konstrukce

Konstrukce markýzy je vyrobena z extrudovaného hliníku, což se odráží v pevnosti a stabilitě celého systému. Díky preciznímu provedení kloubů a použití Fleyerových řetězů v ramenech je zase zaručen dlouhodobý bezporuchový provoz a zároveň  jemný a tichý chod. Dominantním prvkem markýzy je kazeta (ochranný box), která chrání látku a ramena za nepříznivého počasí. Pro ještě vyšší stupeň ochrany je kazeta doplněna ochranným těsněním. V případě markýz větších rozměrů nechybí podpěra navíjecí hřídele zajišťující rovnoměrné napnutí látky.

Rozměry

Markýzu dodáváme o šířce 200-600 cm (libovolně v daném rozsahu) a výsuvem 160, 210, 260, 310 nebo 360 cm. Výsuv, tedy rozměr od fasády do prostoru, je plně regulovatelný až do maximální zvolené hodnoty. Šířkou se rozumí rozměr rovnoběžný se stěnou domu. 

Vždy platí, že šířka musí být při použití standardních skládacích ramen větší než výsuv. Minimální šířku markýzy vypočtete tak, že ke zvolenému výsuvu přičtete 40 cm.  

výsuv + 40 cm = min šířka 

Markýzy se vyrábí na míru na základě vašich specifických požadavků a přání. Využijte prosím poznámky v objednávce k uvedení konkrétní požadované šířky (konfigurátor v tomto případě slouží pouze jako pomocné vodítko pro kalkulaci ceny).

Varianty montáže

Zvolte jednu z dostupných variant, a to s připevněním na zeď, na strop nebo do krovu. V základní ceně markýzy naleznete nástěnné držáky, ostatní držáky jsou za příplatek (viz konfigurátor). Pro markýzu o šířce 200-410 cm potřebujete 2 držáky, 411-600 cm 3 držáky. Pozn. Držáky do stropu se prodávají na kusy, na krokev po 2 ks.

Markýza Dakar - montáž na zeďMarkýza Dakar - montáž na stropMarkýza Dakar - montáž na krokve

Ovládání

Markýza se ovládá pomocí odnímatelné kliky, kterou dodáváme ve třech různých délkách (150, 180 nebo 220 cm). Délku kliky zvolte tak, abyste snadno dosáhli na ovládací oko a mohli jím pohodlně otáčet. Zamyslete se také na tím, na jakou stranu budete chtít ovládání umístit. 

Pokud patříte mezi ty náročnější zákazníky, zvažte investici do motorického ovládání, díky kterému si budete moci dopřát komfort bez námahy. Motorický pohon navíc zajistí šetrný a rovnoměrný chod, a tak prodlužuje životnost markýzy. 

Trubkový pohon je instalován v hřídeli, na kterou se navíjí látka markýzy. Motor se ovládá externí řídící jednotkou nebo vestavěným přijímačem dálkového ovládání. V každém případě máte možnost využít větrnou, sluneční nebo otřesovou automatiku. Instalací automatického řídícího systému chráníte nejen svůj majetek (nábytek, rostliny či mazlíčky zdržující se na terase), ale také samotnou markýzu před nepříznivými vlivy počasí.

Konkrétně pro vás máme nabídku dvou bezdrátových technologií, z nichž první je ovládána pomocí radiových povelů (RTS) vysílaných z ovladače do přijímače, druhá io-homecontrol® systém využívá obousměrný rádiový protokol umožňující zpětnou  komunikaci s uživatelem nebo dalšími zařízeními. Oba systémy lze instalovat s minimálními nároky na kabeláž, která se v případě pohonů s vestavěným přijímačem omezuje pouze na přívod k pohonu (230V). 

Barevné provedení konstrukce

Konstrukce markýzy se povrchově upravuje metodou práškového lakování, která oproti klasickým tekutým nátěrům podobné tloušťky poskytuje větší ochranu před korozí, poškrábáním, odštěpením nebo vyblednutím. Kromě toho je tato metoda šetrnější k životnímu prostředí a nabízí atraktivní paletu barev. Markýza je dostupná v pěti barevných provedeních –⁠ bílé, grafitové, stříbrné, béžové a hnědé. 

Markýzy - barvy konstrukce

Látky

Protože látka markýzy má nejen ochrannou, ale také dekorativní funkci, nabízíme vám širokou škálu vzorů látek od předních evropských výrobců. V naší nabídce naleznete akrylové tkaniny, vyrobené ze 100% akrylu, poskytující skvělou ochranu proti UV záření a zajišťující tepelný komfort. Kromě toho mají akrylové tkaniny vysokou odolnost proti tahu a roztržení. Akrylová vlákna se barví v chemickém roztoku zajišťujícím vynikající ochranu proti ztrátě barvy a posléze impregnují pomocí prostředků TEFLON® nebo SCOTCHGARD™. Impregnační vrstva vytváří ochrannou bariéru posilující vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (standardně 330 mm vodní sloupec, v případě voděodolných akrylových tkanin 1000 mm vodního sloupce) a zabraňující ulpívání nečistot.

Vybírejte ze 150 vzorů (z toho 8 ve voděodolném provedení). Zvolený vzor můžeme na přání opatřit firemním logem nebo reklamním nápisem. K zaslání grafických podkladů využijte poptávkový formulář.

Markýzy - vzory látek

Volán

Záleží jen na vás, zda dáte přednost minimalismu a zvolíte rovný střih (typ E), nebo preferujete rozmanitost v podobě volánu typu C (užší, oblejší vlnky) nebo D (širší vlny). Standardní výška volánu je 21 cm (+/- 0,5 cm). Za příplatek lze výšku volánu upravit v rozmezí 15-40 cm.

Markýzy - volán typ CMarkýzy - volán typ DMarkýzy - volán typ E

 Celou nabídku markýz naleznete v kategorii Markýzy

Parametry
Elektrický pohon Ano
Manuální pohon Ano
Šířka markýzy [cm] 200-290, 291-350, 351-410, 411-470, 471-530, 531-600
Výsuv markýzy [cm] 160, 210, 260, 310, 360
Typ markýzy Kazetová
Úhel sklonu markýzy 5-40°