-20%
Výrobce

Kód produktu
P00085

Cena
16 694 Kč s DPH

Původní cena
20 868 Kč s DPH

Ušetříte
20% (4 174 Kč s DPH)

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Varianta CVarianta DVarianta EŽádný
RAL 1015 matRAL 8014 matRAL 9006 matRAL 9010 matFSM 71319

Markýza Australia se skvěle hodí pro zastínění velkých teras. Díky preciznímu provedení a jednoduché konstrukci je oblíbenou volbou v komerčním sektoru, kde se zejména využívá pro zastínění teras a zahrádek restaurací. Dodáváme v maximálních rozměrech 7 x 3,6 m (šířka x výsuv) a flexibilním úhlem sklonu 5-60°. Více

Šířka markýzy [cm]Výsuv markýzy [cm] Dostupnost Cena s DPH Množství
Markýza Australia 195-290 160 Předobjednávka 16 694 Kč
Markýza Australia 291-350 160 Předobjednávka 17 228 Kč
Markýza Australia 351-410 160 Předobjednávka 19 362 Kč
Markýza Australia 411-470 160 Předobjednávka 21 243 Kč
Markýza Australia 471-530 160 Předobjednávka 23 733 Kč
Markýza Australia 531-590 160 Předobjednávka 27 900 Kč
Markýza Australia 591-650 160 Předobjednávka 30 568 Kč
Další

Markýza Australia

Markýza Australia se skvěle hodí pro zastínění velkých teras. Díky preciznímu provedení a jednoduché konstrukci je oblíbenou volbou v komerčním sektoru, kde se zejména využívá pro zastínění teras a zahrádek restaurací. Dodáváme v maximálních rozměrech 7 x 3,6 m (šířka x výsuv) a flexibilním úhlem sklonu 5-60°.

Konstrukce

Konstrukce markýzy je vyrobena z extrudovaného hliníku, což se odráží v pevnosti a stabilitě celého systému. Díky preciznímu provedení kloubů a použití Fleyerových řetězů v ramenech je zase zaručen dlouhodobý bezporuchový provoz. V případě markýz větších rozměrů nechybí podpěra navíjecí hřídele zajišťující rovnoměrné napnutí látky. 

Markýza je osazena čtyřhranným nosným profilem, což značně usnadňuje montáž a zároveň nabízí řadu možností, jak rozmístit kotvící držáky. Tuto skutečnost oceníte obzvláště tehdy, jestliže montáž komplikuje rozmístění krokví nebo vedení kabeláže. 

Křížená vs. standardní ramena

Tento model markýzy umožňuje instalaci křížených ramen (s výsuvem až 310 cm), která se skládají mimoúrovňově, a tak dovolují vyrobit markýzu, jejíž nosná konstrukce může být o 40 cm kratší než maximální výsuv. Díky tomu se hodí pro zastínění zúžených a protáhlých ploch. V případě zájmu využijte prosím našeho poptávkového formuláře.

Rozměry

Markýzu dodáváme o šířce 195-700 cm (libovolně v daném rozsahu) a výsuvem 160, 210, 260, 310 nebo 360 cm. Výsuv, tedy rozměr od fasády do prostoru, je plně regulovatelný až do maximální zvolené hodnoty. Šířkou se rozumí rozměr rovnoběžný se stěnou domu. 

Minimální šířku konstrukce určíte tak, že k vybranému výsuvu ramen připočtete 35 cm (u standardního typu ramen) nebo odečtete 40 cm (u ramen křížených). Při použití standardních skládacích ramen totiž platí, že šířka musí být větší než výsuv. V případě křížených ramen, dochází k úspoře místa, a tak šířka konstrukce může být menší.

- standardní ramena: výsuv + 35 cm = min šířka 

- křížená ramena: výsuv - 40 cm = min šířka 

Markýzy se vyrábějí na míru na základě vašich specifických požadavků a přání. Využijte prosím poznámky v objednávce k uvedení konkrétní požadované šířky (konfigurátor v tomto případě slouží pouze jako pomocné vodítko pro kalkulaci ceny).

Varianty montáže

Zvolte jednu z dostupných variant, a to s připevnění na zeď, na strop nebo do krovu. V základní ceně markýzy naleznete nástěnné držáky, ostatní držáky jsou za příplatek (viz konfigurátor). Pro markýzu o šířce 195-350 cm potřebujete 2 držáky, 351-470 cm 3 držáky, 471-590 cm 4 držáky, 591-700 cm 5 držáků. Pozn. Držáky do stropu se prodávají na kusy, na krokev po 2 ks.

Markýza Australia - montáž na stěnuMarkýza Australia - montáž na stropMarkýza Australia - montáž na krokve

Ovládání

Markýza se ovládá pomocí odnímatelné kliky, kterou dodáváme ve třech různých délkách (150, 180 nebo 220 cm). Délku kliky zvolte tak, abyste snadno dosáhli na ovládací oko a mohli jím pohodlně otáčet. Zamyslete se také na tím, na jakou stranu budete chtít ovládání umístit. 

Pokud patříte mezi ty náročnější zákazníky, zvažte investici do motorického ovládání, díky kterému si budete moci dopřát komfort bez námahy. Motorický pohon navíc zajistí šetrný a rovnoměrný chod, a tak prodlužuje životnost markýzy. 

Trubkový pohon je instalován v hřídeli, na kterou se navíjí látka markýzy. Motor se ovládá externí řídící jednotkou nebo vestavěným přijímačem dálkového ovládání. V každém případě máte možnost využít větrnou, sluneční nebo otřesovou automatiku. Instalací automatického řídícího systému chráníte nejen svůj majetek (nábytek, rostliny či mazlíčky zdržující se na terase), ale také samotnou markýzu před nepříznivými vlivy počasí.

Konkrétně pro vás máme nabídku dvou bezdrátových technologií, z nichž první je ovládána pomocí radiových povelů (RTS) vysílaných z ovladače do přijímače, druhá io-homecontrol® systém využívá obousměrný rádiový protokol umožňující zpětnou  komunikaci s uživatelem nebo dalšími zařízeními. Oba systémy lze instalovat s minimálními nároky na kabeláž, která se v případě pohonů s vestavěným přijímačem omezuje pouze na přívod k pohonu (230V). 

Barevné provedení konstrukce

Konstrukce markýzy se povrchově upravuje metodou práškového lakování, která oproti klasickým tekutým nátěrům podobné tloušťky poskytuje větší ochranu před korozí, poškrábáním, odštěpením nebo vyblednutím. Kromě toho je tato metoda šetrnější k životnímu prostředí a nabízí atraktivní paletu barev. Markýza je dostupná v pěti barevných provedeních –⁠ bílé, grafitové, stříbrné, béžové a hnědé. 

Markýzy - barvy konstrukce

Látky

Protože látka markýzy má nejen ochrannou, ale také dekorativní funkci, nabízíme vám širokou škálu vzorů látek od předních evropských výrobců. V naší nabídce naleznete akrylové tkaniny, vyrobené ze 100% akrylu, poskytující skvělou ochranu proti UV záření a zajišťující tepelný komfort. Kromě toho mají akrylové tkaniny vysokou odolnost proti tahu a roztržení. Akrylová vlákna se barví v chemickém roztoku zajišťujícím vynikající ochranu proti ztrátě barvy a posléze impregnují pomocí prostředků TEFLON® nebo SCOTCHGARD™. Impregnační vrstva vytváří ochrannou bariéru posilující vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (standardně 330 mm vodní sloupec, v případě voděodolných akrylových tkanin 1000 mm vodního sloupce) a zabraňující ulpívání nečistot.

Vybírejte ze 150 vzorů (z toho 8 ve voděodolném provedení). Zvolený vzor můžeme na přání opatřit firemním logem nebo reklamním nápisem. K zaslání grafických podkladů využijte poptávkový formulář.

Markýzy - vzory látek

Volán

Záleží jen na vás, zda dáte přednost minimalismu a zvolíte rovný střih (typ E), nebo preferujete rozmanitost v podobě volánu typu C (užší, oblejší vlnky) nebo D (širší vlny). Standardní výška volánu je 21 cm (+/- 0,5 cm). Za příplatek lze výšku volánu upravit v rozmezí 15-40 cm.

Markýzy - volán typ CMarkýzy - volán typ DMarkýzy - volán typ E

Celou nabídku markýz naleznete v kategorii Markýzy

Elektrický pohon Ano
Manuální pohon Ano
Šířka markýzy [cm] 195-290, 291-350, 351-410, 411-470, 471-530, 531-590, 591-650, 651-700
Výsuv markýzy [cm] 160, 210, 260, 310, 360
Typ markýzy Kloubová
Úhel sklonu markýzy 5-60°
Volán markýzy Ano
Vzornik_latek.pdf (pdf, 2.8 MB)
Zadejte požadovanou šířku se zohledněním intervalu min-max (viz Parametry).
Maximální výsuv vypočtete tak, že od zvolené šířky odečtete 50 cm. Dostupné rozměry výsuvu pro každý model naleznete v záložce Parametry.
Většina námi nabízených markýz umožňuje montáž do stěny, do stropu nebo na krokev (na šikmý podklad). V případě svislé markýzy Bora zvažte variantu s ukotvením do pevného podkladu, do měkké půdy nebo na protější zeď.
Strana se bere při pohledu z exteriéru, čelem k markýze.
Markýzy jsou dostupné v pěti barevných provedeních - bílé, grafitové, stříbrné, béžové a hnědé.
Zkopírujte prosím kód daného vzoru látky ze vzorníku (viz Ke stažení).
Nahrajte grafický návrh ve formátu PDF, PNG nebo JPG, který chcete aplikovat na látku. Maximální velikost souboru je 25 MB.
Nabízíme 3 druhy volánu –⁠ rovný střih (typ E), užší, oblejší vlnky (typ C), širší, ostřejší vlnky (typ D). Markýzy Casablanca, Corsica a Bora nemají volán.

Pro úspěšné odeslání poptávkového formuláře je nezbytné vyplnit kontaktní údaje (jméno, příjmení, email) a uvést požadovaný model markýzy.