-20%
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Varianta C
Varianta C
Varianta D
Varianta D
Varianta E
Varianta E
Žádný
Žádný
RAL 1015 mat
RAL 1015 mat
RAL 8014 mat
RAL 8014 mat
RAL 9006 mat
RAL 9006 mat
RAL 9010 mat
RAL 9010 mat
FSM 71319
FSM 71319

Původní cena 29 603 Kč. Ušetříte 20% (5 921 Kč) od 23 682 Kč

ks
SELT

Markýza Palladio v polokazetovém provedení se výborně osvědčuje na velkých terasách, ale oceníte ji i třeba při instalaci na terasách atypických rozměrů, kde při použití křížových ramen umožní zastínit zúžené a protáhlé plochy. Dodáváme v maximálních rozměrech 7 x 3,6 m (šířka x výsuv) a flexibilním úhlem sklonu 5-50°. Více

Kód produktu: P00082 Doprava a platba

Markýza Palladio

Markýza Palladio v polokazetovém provedení se výborně osvědčuje na velkých terasách, ale oceníte ji i třeba při instalaci na terasách atypických rozměrů, kde při použití křížových ramen umožní zastínit zúžené a protáhlé plochy. Dodáváme v maximálních rozměrech 7 x 3,6 m (šířka x výsuv) a flexibilním úhlem sklonu 5-50°.

Konstrukce

Konstrukce markýzy je vyrobena z extrudovaného hliníku, což se odráží v pevnosti a stabilitě celého systému. Díky preciznímu provedení kloubů a použití Fleyerových řetězů v ramenech je zase zaručen dlouhodobý bezporuchový provoz a zároveň  jemný a tichý chod. Pro zajištění rovnoměrného napnutí látky se u markýz větších rozměrů používá vzpěra navíjecí hřídele.

Dominantním prvkem markýzy je kazeta (ochranný box), která chrání látku a ramena v případě nepříznivého počasí. Kazeta je osazena čtyřhranným nosným profilem, což značně usnadňuje montáž a zároveň nabízí řadu možností, jak rozmístit kotvící držáky. Tuto skutečnost oceníte obzvláště tehdy, jestliže montáž komplikuje rozmístění krokví nebo vedení kabeláže. 

Křížená vs. standardní ramena

Tento model markýzy umožňuje instalaci křížených ramen (s výsuvem až 310 cm), která se skládají mimoúrovňově, a tak dovolují vyrobit markýzu, jejíž nosná konstrukce může být o 40 cm kratší než maximální výsuv. Díky tomu se hodí pro zastínění zúžených a protáhlých ploch. V případě zájmu využijte prosím našeho poptávkového formuláře.

Rozměry

Markýzu dodáváme o šířce 210-700 cm (libovolně v daném rozsahu) a výsuvem 160, 210, 260, 310 nebo 360 cm. Výsuv, tedy rozměr od fasády do prostoru, je plně regulovatelný až do maximální zvolené hodnoty. Šířkou se rozumí rozměr rovnoběžný se stěnou domu. 

Minimální šířku konstrukce určíte tak, že k vybranému výsuvu ramen připočtete 50 cm (u standardního typu ramen) nebo odečtete 40 cm (u ramen křížených). Při použití standardních skládacích ramen totiž platí, že šířka musí být větší než výsuv. V případě křížených ramen, dochází k úspoře místa, a tak šířka konstrukce může být menší.

- standardní ramena: výsuv + 50 cm = min šířka 

- křížená ramena: výsuv - 40 cm = min šířka 

Markýzy se vyrábějí na míru na základě vašich specifických požadavků a přání. Využijte prosím poznámky v objednávce k uvedení konkrétní požadované šířky (konfigurátor v tomto případě slouží pouze jako pomocné vodítko pro kalkulaci ceny).

Varianty montáže

Zvolte jednu z dostupných variant, a to s připevněním na zeď, do stropu nebo na krokev. V základní ceně markýzy naleznete nástěnné držáky, ostatní držáky jsou za příplatek (viz konfigurátor). Pro markýzu o šířce 210-350 cm potřebujete 2 držáky, 351-470 cm 3 držáky, 471-590 cm 4 držáky, 591-700 cm 5 držáků. Pozn. Držáky do stropu se prodávají na kusy, na krokev po 2 ks.

Markýza Palladio - montáž na zeďMarkýza Palladio - montáž na stropMarkýza Palladio - montáž na krokve

Ovládání

Markýza se ovládá pomocí odnímatelné kliky, kterou dodáváme ve třech různých délkách (150, 180 nebo 220 cm). Délku kliky zvolte tak, abyste snadno dosáhli na ovládací oko a mohli jím pohodlně otáčet. Zamyslete se také na tím, na jakou stranu budete chtít ovládání umístit. 

Pokud patříte mezi ty náročnější zákazníky, zvažte investici do motorického ovládání, díky kterému si budete moci dopřát komfort bez námahy. Motorický pohon navíc zajistí šetrný a rovnoměrný chod, a tak prodlužuje životnost markýzy. 

Trubkový pohon je instalován v hřídeli, na kterou se navíjí látka markýzy. Motor se ovládá externí řídící jednotkou nebo vestavěným přijímačem dálkového ovládání. V každém případě máte možnost využít větrnou, sluneční nebo otřesovou automatiku. Instalací automatického řídícího systému chráníte nejen svůj majetek (nábytek, rostliny či mazlíčky zdržující se na terase), ale také samotnou markýzu před nepříznivými vlivy počasí.

Konkrétně pro vás máme nabídku dvou bezdrátových technologií, z nichž první je ovládána pomocí radiových povelů (RTS) vysílaných z ovladače do přijímače, druhá io-homecontrol® systém využívá obousměrný rádiový protokol umožňující zpětnou  komunikaci s uživatelem nebo dalšími zařízeními. Oba systémy lze instalovat s minimálními nároky na kabeláž, která se v případě pohonů s vestavěným přijímačem omezuje pouze na přívod k pohonu (230V). 

Barevné provedení konstrukce

Konstrukce markýzy se povrchově upravuje metodou práškového lakování, která oproti klasickým tekutým nátěrům podobné tloušťky poskytuje větší ochranu před korozí, poškrábáním, odštěpením nebo vyblednutím. Kromě toho je tato metoda šetrnější k životnímu prostředí a nabízí atraktivní paletu barev. Markýza je dostupná v pěti barevných provedeních –⁠ bílé, grafitové, stříbrné, béžové a hnědé. 

Markýzy - barvy konstrukce

Látky

Protože látka markýzy má nejen ochrannou, ale také dekorativní funkci, nabízíme vám širokou škálu vzorů látek od předních evropských výrobců. V naší nabídce naleznete akrylové tkaniny, vyrobené ze 100% akrylu, poskytující skvělou ochranu proti UV záření a zajišťující tepelný komfort. Kromě toho mají akrylové tkaniny vysokou odolnost proti tahu a roztržení. Akrylová vlákna se barví v chemickém roztoku zajišťujícím vynikající ochranu proti ztrátě barvy a posléze impregnují pomocí prostředků TEFLON® nebo SCOTCHGARD™. Impregnační vrstva vytváří ochrannou bariéru posilující vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (standardně 330 mm vodní sloupec, v případě voděodolných akrylových tkanin 1000 mm vodního sloupce) a zabraňující ulpívání nečistot.

Vybírejte ze 150 vzorů (z toho 8 ve voděodolném provedení). Zvolený vzor můžeme na přání opatřit firemním logem nebo reklamním nápisem. K zaslání grafických podkladů využijte poptávkový formulář.

Markýzy - vzory látek

Volán

Záleží jen na vás, zda dáte přednost minimalismu a zvolíte rovný střih (typ E), nebo preferujete rozmanitost v podobě volánu typu C (užší, oblejší vlnky) nebo D (širší vlny). Standardní výška volánu je 21 cm (+/- 0,5 cm). Za příplatek lze výšku volánu upravit v rozmezí 15-40 cm.

Markýzy - volán typ CMarkýzy - volán typ DMarkýzy - volán typ E

Videoukázka montáže

 Celou nabídku markýz naleznete v kategorii Markýzy

Parametry
Elektrický pohon Ano
Manuální pohon Ano
Šířka markýzy [cm] 210-290, 291-350, 351-410, 411-470, 471-530, 531-590, 591-650, 651-700
Výsuv markýzy [cm] 160, 210, 260, 310, 360
Typ markýzy Kazetová
Úhel sklonu markýzy 5-50°
Volán markýzy Ano