Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 277 Kč

ks
HELM

Jedná se o bezpečnostní prvek, který zamezuje vyjetí kladek z kolejnice. Umisťujeme jej vždy na začátek i konec dveřního a vratového systému. Více

Kód produktu: 11-102288 Doprava a platba

Kolejnicový doraz HELM, dlouhý

Kolejnicový doraz je potřeba umístit vždy na začátek i konec dveřního a vratového systému. Jedná se o bezpečnostní prvek, který zamezuje vyjetí kladek/pojezdů z kolejnice. Na jedny posuvné dveře tedy použijeme 2 takové dorazy a umístíme je do obou otevřených konců naší kolejnice.

Dlouhá verze dorazu nám slouží k pevnějšímu upevnění na kolejnici pro váhu křísla vyšší než 100 kg a následně k větší odolnosti samotného komponentu. Variantou dlouhého dorazu je krátký doraz HELM, který zvolte pokud máte nosnost křídla do 100 kg.

Posuvný systém se tedy skládá z: kolejnice, upevnění na stěnu či uchycení na strop, pojezd jednopárový či dvoupárovýdržák pro dřevěné konstrukce a nakonec doraz. Dle nosnosti křídla a délky kolejnice si vyberte z našich sestavených sad kování pro posuvné dveře.

Pokud si nevíte rady s výběrem správného kování, máme speciálně vytvořený článek Průvodce výběrem kování pro posuvné dveře.

Vše o dorazech se dozvíte v článku Možnosti dorazů a tlumení na blogu.