Pokud hledáte vhodný způsob zastínění terasy či balkonu, tak jste na správném místě. Markýzy poskytují nejen ochranu před slunečním zářením, ale zabraňují také pronikání tepla do interiéru, a tak vytvářejí za horkých letních dnů optimální podmínky pro pobyt na terase nebo v přilehlé místnosti. 

Abychom vám usnadnili orientaci v naší nabídce, připravili jsme pro vás několik tipů a rad, jak markýzu vybrat. 

Proč nakupovat právě u nás?

 • výroba markýz na míru dle vašich požadavků a přání 
 • transparentní ceny (předběžnou cenu markýzy zjistíte pomocí konfigurátoru)
 • snadná montáž na stěnu/strop/krokev
 • plocha zastínění až 7 x 3,6 m 
 • dva typy pohonu (ruční nebo elektrický s možností automatizace)
 • kvalitní akrylové látky od předních evropských výrobců, které eliminují 95-100% UV záření
 • výběr ze 150 různých vzorů (z toho 8 ve voděodolném provedení)
 • profesionální asistence při výběru

Rozměry markýzy a umístění

Nejprve si změřte rozměry plochy, kterou chcete zastínit. Jakmile znáte rozměry terasy či balkonu, vyberte optimální místo pro montáž. Myslete na to, že podchodná výška by měla být alespoň 200 centimetrů, ideálně 220 cm (a to i při celkovém vysunutí). Pokud chcete markýzu s volánem, nezapomeňte jej také zohlednit (standardní výška volánu je 21 cm). 

S našimi terasovými markýzami zastíníte plochu o šířce 190-700 cm a hloubce 160-360 cm. Šířkou se rozumí rozměr rovnoběžný se stěnou domu, zatímco hloubkou (tj. výsuvem) označujeme rozměr od fasády do prostoru. Výsuv je na rozdíl od šířky plně regulovatelný, a to až do vámi vybrané maximální hodnoty. Při použití standardních skládacích ramen platí, že šířka konstrukce musí být větší než výsuv. V případě křížených ramen, dochází k úspoře místa, a tak může být šířka o 40 cm kratší než maximální výsuv.

Typ markýzy

Vaše rozhodnutí o umístění markýzy do značné míry ovlivní volbu konkrétního modelu. 

Pokud si za horkých letních dnů chcete dopřát trochu stínu na vaší terase či balkonu, nepřehlédněte naši nabídku výsuvných markýz v kazetovém nebo otevřeném provedení.

Markýza Casablanca - kazetováMarkýza Malta - kloubová

Kazetové markýzy disponují ochranným boxem, které chrání ramena markýzy i látku před nepříznivými projevy počasí, díky čemuž nekladou žádné požadavky na umístění. Oproti tomu otevřené markýzy doporučujeme umístit pod střechu nebo strop, který poskytne markýze alternativní způsob ochrany (u některých modelů lze instalovat nad markýzu stříšku, která plní stejný účel). Kloubové markýzy se vyznačují viditelnou konstrukcí a malými rozměry, a proto se skvěle hodí pro instalaci v menších prostorech. Pokud má vaše terasa podlouhlý tvar, tak zvolte variantu s kříženými rameny, jejichž konstrukce umožňuje vyrobit markýzu, jejíž výsuv je o 40 cm větší než šířka. 

V případě, že potřebujete zastínit okna, dveře, balkon či výlohy, je naše nabídka balkonových markýz určena právě pro vás. Specifická konstrukce těchto markýz umožňuje instalaci i v místech, kde to pevnost podkladu u jiných modelů nedovoluje. Výklopné markýzy jsou dostupné ve třech variantách základní, kazetové nebo balkonové (s úchyty přizpůsobenými pro montáž na zábradlí). 

Řešení přinášíme také těm, kteří hledají efektivní a dostupný způsob bočního zastínění. Nahlédněte do naší kategorie svislých markýz a zjistěte více.  

Způsob montáže

Všechny naše markýzy umožňují montáž do stěny, na strop nebo na krokev (neplatí pro markýzu Malta, která má univerzální držáky do stěny a stropu). 

Markýza Casablanca - montáž na stěnuMarkýza Casablanca - montáž na stropMarkýza Casablanca - montáž na krokve

Markýzu dodáváme kompletně složenou a připravenou k montáži, kterou zvládnete bez problémů ve dvou lidech do tří hodin. Budete potřebovat pouze příklepovou vrtačku, vrtáky, kladivo, šroubovák, oboustranný klíč, imbusový klíč, vodováhu, tužku/fix, metr a žebřík. Přesvědčte se sami a podívejte se na instruktážní video

Ovládání

V případě pohonu připadají v úvahu dvě základní varianty. Standardně se markýzy se ovládají pomocí odnímatelné kliky. Pokud však patříte mezi náročnější zákazníky, zvažte investici do motorického ovládání, díky kterému si budete moci dopřát veškerý komfort, který markýzy nabízí, bez námahy. Motorický pohon navíc zajistí šetrný a rovnoměrný chod, a tak prodlužuje životnost markýzy. 

Rovněž se zamyslete, na jakou stranu budete chtít umístit ovládání (vlevo/vpravo z čelního pohledu). 

Výběr vzoru látky a barevného provedení konstrukce

Vybírejte ze 150 vzorů látek (z toho 8 ve voděodolném provedení) a z pěti barevných provedeních konstrukce –⁠ bílé, grafitové, stříbrné, béžové a hnědé. Vybraný vzor látky můžeme na přání opatřit také firemním logem nebo reklamním nápisem

V naší nabídce naleznete akrylové tkaniny, vyrobené ze 100% akrylu, poskytující skvělou ochranu proti UV záření a zajišťující tepelný komfort. Kromě toho se akrylové tkaniny mohou pochlubit vysokou odolností proti tahu a roztržení. Akrylová vlákna se barví v chemickém roztoku zajišťujícím vynikající ochranu proti ztrátě barvy a posléze impregnují pomocí prostředků TEFLON® nebo SCOTCHGARD™. Impregnační vrstva vytváří ochrannou bariéru posilující vodoodpudivé vlastnosti tkaniny (standardně 330 mm vodní sloupec, v případě voděodolných akrylových tkanin 1000 mm vodního sloupce) a zabraňující ulpívání nečistot. 

Konstrukce markýz se povrchově upravují metodou práškového lakování, která oproti klasickým tekutým nátěrům podobné tloušťky poskytuje větší ochranu před korozí, poškrábáním, odštěpením nebo vyblednutím. 

Markýzy - vzory látek

Markýzy - barvy konstrukce

Rychlý průvodce

 • Kazetové markýzy:
  • Dakar - s podpěrou navíjecí hřídele, bez čtvercového nosného profilu, s volánem,
  • Casablanca - s podpěrou navíjecí hřídele, bez čtvercového nosného profilu, bez volánu,
  • Palladio - jediná kazetová markýza umožňující instalaci křížených ramen, s volánem, 
  • Corsica - dostupná pouze s elektropohonem, doplněna o LED osvětlení, bez volánu. 
 • Otevřené markýzy:
  • Jamaica - umožňuje instalaci pohyblivého volánu o délce 1,2 m, s volitelnou stříškou, 
  • Australia - konstrukce přizpůsobená pro instalaci v malých prostorech, bez stříšky, 
  • Silver Plus - konstrukce přizpůsobená pro instalaci v malých prostorech, s volitelnou stříškou,  
  • Malta - disponuje univerzálními úchyty pro instalaci do stěny a na strop, bez stříšky.
 • Balkonové markýzy:
  • Italia - základní model s výklopnými rameny, cenově nejdostupnější varianta zastínění,
  • Italia Box - s výklopnými rameny a ochrannou kazetou, která chrání látku za nepříznivého počasí,
  • Italia Balcony - s rozkládacími rameny přizpůsobenými pro montáž na zábradlí.
 • Svislé markýzy:
  • Bora - poskytuje ochranu proti bočnímu světlu a větru.